Artykuły

Zdrowe Odżywianie - innowacja pedagogiczna

W ramach innowacji pedagogicznej pt. ZDROWE ODŻYWIANIE realizowanej przez nauczycielki: K. Piątczak i E. Kujawę dnia 24 stycznia klasa I LOB o profilu prozdrowotny wzięła udział w warsztatach w restauracji "Mieszko" .

Uczniowie mieli przyjemność poznać wieloletniego właściciela oraz mistrza w sztuce kulinarnej Pana Grzegorza Mokrzyckiego. W ramach warsztatów młodzież zdobyła wiedzę o rodzajach diet i ich wpływie na organizm człowieka, dobowym zapotrzebowaniu energetycznym człowieka oraz rodzajach dodatków do żywności. Właściciel odpowiedział na nurtujące pytania dotyczące żywienia, dietetyki oraz przygotowywania posiłków. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali każdej wypowiedzi pana Grzegorza opierającej się na długoletnim doświadczeniu i wiedzy. Klasa obejrzała 30-letnią księgę pamiątkową restauracji. Obfitowała ona we wpisy znanych osób, które odwiedziły restauracje "Mieszko". Do osób tych należą m.in. Ania Wyszkoni, Olaf Lubaszenko, zespół Weekend i wielu innych znanych gwiazd. Młodzież mogła również obejrzeć kuchnie, gdzie przygotowywane są posiłki dla gości.

Na koniec spotkania zrobiono pamiątkowe zdjęcie z sympatycznym właścicielem i jego córką oraz wręczono dyplomy z podziękowaniami.

Katarzyna Piątczak

Licznik wizyt

Today8
Yesterday239
Week1207
Month8813
All400139

Currently are 30 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012