Aktualności

Warsztaty filmowe w ZSEA

Warsztaty filmowe w ZSEA w ramach projektu „Filmoteki szkolnej”

W piątek 17 lutego odbyły się kilkugodzinne warsztaty filmowe „Jak napisać dobry scenariusz filmowy” . Zajęcia wybrały uczennice klasy 3 TOT: Nikola Kaźmierczak, Patrycja Konarska, Katarzyna Dobrzyńska i Natalia Bystrzycka, które realizują projekt „Filmoteki szkolnej” i zdobyły wyróżnienie za najlepszy plakat przedstawiający film „Łagodna”.

Warsztaty prowadziła Marta Matuszak, absolwentka Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i Reżyserii i Montażu Filmu i Telewizji w Warszawie. Prowadząca była asystentką producenta w znanym Polakom filmie „Carte Blanche”. Na co dzień zajmuje się także montażem i reżyserią filmu, pisaniem scenariuszy oraz współpracą z Filmoteką Narodową.

Nasza młodzież poznała na zajęciach podstawy filmowego języka, w tym plany, sekwencje, sceny oraz montaż. Pani Marta zwróciła uwagę na triki filmowe, ważną rolę muzyki, zdjęć i oczywiście scenariusza, który powinien pozostawić aktorom własną interpretację. Młodzież poznała i przećwiczyła w praktyce strukturę scenariusza trzech aktów, konstruowania scen oraz dowiedziała się czym jest storyboard.

Zajęcia zwieńczone zostały omówieniem autorskich scen przygotowanych przez naszych uczniów.

Opiekun projektu

Monika Dudek

fot. Dawid Sławiński 2 Lob

Monika DUdek

Licznik wizyt

Today151
Yesterday367
Week151
Month3282
All562837

Currently are 48 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012