Artykuły

„Młody Obywatel” – Straż Pożarna od podszewki

W semestrze zimowym roku szkolnego 2016/2017 uczniowie naszej szkoły realizowali program „Młody Obywatel rozmawia”, w ramach, którego zdecydowali się na wybór ścieżki „Urząd od podszewki”. Celem programu zeprezentowanie pracy danej instytucji społeczności lokalnej. W ramach działań grupa projektowa składająca się z uczniów klasy 3 LOA oraz 2 LOB nawiązała współpracę z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Młodzież wspólnie z pracownikami KP PSP w Kole postanowiła zorganizować „Dzień Otwarty”. Do udziału w zajęciach, których celem było poznanie pracy strażaków oraz edukacja dotycząca tlenku węgla zaproszono uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kole.

Nasi uczniowie mieli okazję redagować oficjalne pisma, spotykali się z zastępcą komendanta KP PSP w Kole panem Krzysztofem Żurawikiem oraz zastępcą dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 W Kole oraz przygotowali plan „Dnia Otwartego”.

27 lutego br. o dwie grupy uczniów przybyły do Komendy Powiatowej PSP W Kole, aby uczestniczyć w zajęciach. Pierwsza część polegała na zapoznaniu dzieci z zagrożeniami wywołanymi przez czad i zostały one przeprowadzone przez st. kpt. Marka Guzowskiego. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie komendy. Następnie uczestnicy spotkania dowiedzieli się, na czym polega praca strażaka i mogli zadać naszym gospodarzom pytania dotyczące ich pracy. Była to także okazja do specjalistycznego stroju.

Dziękujemy pracownikom Komendy Powiatowej PSP w Kole za otwarte drzwi i chęć współpracy. Naszym młodszym gościom natomiast pragniemy podziękować za zaangażowanie i entuzjazm w trakcie spotkania.

Anna Malicka

fot. Weronika Gralak, klasa 2 Lob

Licznik wizyt

Today10
Yesterday239
Week1209
Month8815
All400141

Currently are 67 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012