Artykuły

Ogólnopolski Zjazd Szkół Grabskiego 2017

W dniach od 24.04.2017 r. do 25.04.2017 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Grabskiego, który organizowany był  w Lublinie z okazji XX - lecia nadania Zespołowi Szkół nr 1 imienia Władysława Grabskiego.  Obchody  połączone zostały z jubileuszem 700- lecia  miasta  Lublina.

ZSEA w Kole,  jako jedna z dziewięciu szkół, noszących imię Grabskiego, reprezentowana była przez uczniów klasy II Technikum Ekonomicznego:  Darka  Kubiaka,  Dawida Mosielskiego, Darię Zajączkowską oraz nauczycieli Anetę Kunicką i Agnieszkę Świder.

Uczniowie Ci przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu na prezentację multimedialną  „Dorobek  II Rzeczpospolitej”.

W  pierwszym dniu naszego pobytu mieliśmy okazję zwiedzić zabytki Lublina oraz uczestniczyć w warsztatach ekonomicznych zorganizowanych zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Następnego dnia wizyty w stolicy lubelszczyzny odbyliśmy wycieczkę dydaktyczną po przemysłowym Lublinie oraz obejrzeliśmy wystawę „Lublin w XX – leciu międzywojennym i jego osiągnięcia gospodarcze”.

Podsumowaniem zjazdu była Konferencja „Ekonomiczna Szkoła Wł. Grabskiego”, na której podjęto tematykę dotyczącą budowy nowoczesnego i silnego państwa II Rzeczpospolitej, przemysłowego Lublina w okresie międzywojennym oraz historii polskiego złotego.

Rozstrzygnięto również konkurs na prezentację multimedialną, w którym Dawid Mosielski został wyróżniony i nagrodzony.

Wyjazd do Lublina stanowił formę integracji oraz wymiany doświadczeń między szkołami  Grabskiego.

Aneta Kunicka i Agnieszka Świder

Licznik wizyt

Today9
Yesterday239
Week1208
Month8814
All400140

Currently are 44 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012