Artykuły

Narodowe czytanie "WESELA" 2017

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych już po raz kolejny podjął inicjatywę Prezydenta RP i we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Kole, a także przy tegorocznym współudziale Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu i Miejskiego Domu Kultury w Kole, zorganizował czytanie „Wesela” S. Wyspiańskiego.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne inicjatywę, nad którą patronat honorowy objęli Burmistrz Miasta Koła oraz Starosta Kolski, przeniesiono z Parku im. S. Moniuszki do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W otoczeniu scenografii rodem z wiejskiego wesela spotkanie rozpoczęto od odczytania listu od Prezydenta RP, a następnie przybyłych gości zaproszono do wspólnego przeżywania dzieła Wyspiańskiego. Aktywny udział w lekturze dramatu brali m.in.: przedstawiciele samorządu, instytucji, urzędów, placówek oświatowych, kulturalnych oraz stowarzyszeń.

W programie wydarzenia znalazły się także wystawa książek ze zbiorów PiMBP i ZSEA, składanie pamiątkowego stempla na przyniesionym egzemplarzu „Wesela”, konkurs ze znajomości treści dramatu, loteria, prezentacje tańców w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec”, działającego przy ZSRCKU w Kościelcu, regionalne przysmaki, a także tworzenie ozdób z bibuły pod opieką pani Teresy Brzoskiej.

Organizatorzy tegorocznej edycji Narodowego Czytania w Kole składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowania i przebieg wydarzenia.

 Teresa Kaszyńska

fot. Katarzyna Krzymińska, Beata Urbaniak

Licznik wizyt

Today69
Yesterday295
Week1933
Month7871
All483049

Currently are 40 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012