Artykuły

projekt cool tour 2017 - cd

CIĄG DALSZY PROJEKTU

„COOL TOUR. MŁODZI BADACZE REGIONU”

W dniach 9-10 września 2017 r. grupa uczniów klas: 2 TOT i 3 TOT pod opieką p. Beaty Urbaniak w ramach kontynuacji projektu uczestniczyła w warsztatach i wykładach organizowanych przez UAM w Poznaniu. Przedmiotem spotkania było m.in.: przedstawienie przez uczniów zebranego materiału badawczego w postaci wywiadów, zdjęć i prezentacji multimedialnych oraz wnioski i rekomendacje dotyczące dalszej pracy.

Atrakcyjna forma i różnorodna tematyka zajęć m.in..: Język w regionie, Humanistyka cyfrowa czy Geografia kulturowa, umożliwiły młodym badaczom poszerzenie i zaktualizowanie wiedzy na temat regionu i powiatu kolskiego. Jednym z najciekawszych wykładów okazał się Język w regionie, który poprowadził dr Błażej Osowski. Uczniowie doskonale bawili się językiem, poznając gwarę warszawską, poznańską czy też śląską.

Zainteresowanie uczestników projektu wzbudziła także Geografia kulturowa wykładana przez dr hab. Jerzego Borowczyka. Uczniowie poznali kilka jej odmian: geografię zmysłów, smaków, wizualną czy też taktylną.

Dr Tomasz Umerle w ramach zajęć z Humanistyki cyfrowej rozbudził w młodzieży ciekawość i chęć pogłębiania wiedzy na temat języków programowania i tworzenia e-map.

Kolejny wyjazd planowany jest w styczniu. Mam nadzieję, że okaże się równie interesujący.

 Beata Urbaniak

fot. Beata Urbaniak

Licznik wizyt

Today74
Yesterday295
Week1938
Month7876
All483054

Currently are 34 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012