Artykuły

3 te na praktyce w Poznaniu

Zajęcia Specjalistyczne  dla uczniów Ekonomika w innowacyjnych technologicznie laboratoriach na Politechnice Poznańskiej

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w praktykach zawodowych organizowanych przez Politechnikę Poznańską w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska". Tym razem to klasa III Te pod opieką pani Anety Kunickiej i Marzeny Szteklarskiej miała możliwość odbycia tygodniowych zajęć w Laboratoriach Politechniki Poznańskiej.

Głównym celem praktyk było zdobycie przez uczniów praktycznego doświadczenia zawodowego w zakresie prowadzenia firmy.

Laboratoria praktyk Politechniki Poznańskiej mają za zadanie zaaranżowanie rzeczywistych warunków pracy.

Praktyki laboratoryjne prowadzone są przez opiekunów praktyk, którzy posiadają doświadczenie w pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach. Od uczestników praktyk wymaga się zachowań stawianych pracownikom na co dzień przez pracodawców.

Uczniowie mieli okazję poznać program finansowo - księgowy "ENOVA". Nabyli także umiejętności związane z uruchomieniem firmy, tworzeniem biznesplanu czy przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych i zatrudnianiem pracowników.

Obok zadań wykonywanych przy komputerze (np. wypełnianie wniosków rejestracyjnych, projektowanie logo firmy, redagowanie CV, listów motywacyjnych, generowanie umowy o pracę) mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności interpersonalne. Praktyki zawodowe zakończyły się otrzymaniem Certyfikatów.

Ponadto uczniowie poznali uczelnię i oferowane kierunki, nawiązali współpracę i zawarli wiele nowych znajomości.

W ramach projektu uczniowie przyjeżdżający na praktykę mieli zapewniony codzienny nocleg oraz wyżywienie.

Okres praktyk był nie tylko czasem wytężonej pracy, ale także okazją do zintegrowania się i wspólnej zabawy.  Czas wolny wypełniały wyjścia do kina, McDonalda, galerii „Posnania”. Odwiedziliśmy również słynny „Browar” oraz rynek Starego Miasta.

 Aneta Kunicka i Marzena Szteklarska

 

Licznik wizyt

Today242
Yesterday191
Week242
Month3430
All434188

Currently are 51 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012