Artykuły

II Loa na wystawie "Tancerze"

W dniu 21 września 2017 roku uczniowie klasy II LOA wraz z nauczycielem języka polskiego Panią mgr Magdaleną Przybylską mieli niezwykłą okazję obejrzenia w MDK w Kole wystawę prac fotograficznych Stefana Arczyńskiego. W roli przewodnika wystąpił dyrektor MDK Pan Radomir Piorun. W ciekawy i interesujący sposób przedstawił życie i twórczość Stefana Arczyńskiego, fotografika prezentującego w czarno-białych kolorach piękno ludzkiego ciała w ruchu.

Na ekspozycji prac znalazły się m.in fotografie przedstawiające solistów baletu Opery Wrocławskiej. Na kolskiej wystawie prezentowane są również zdjęcia Henryka Tomaszewskiego pozostałe z poprzednich sesji. Eksponowany zbiór jest fragmentem wystawy pod tytułem ,,Tancerze" zorganizowanej z okazji świąt teatru przez Muzeum Miejskie Wrocławia, w tamtejszym Ratuszu.

Wycieczka do MDK to ciekawy sposób na spotkanie z kulturą. Uczniowie mieli okazję podziwiać pracę znanego artysty bez konieczności wyjazdu do dużego miasta. Wystawa godna polecenia nie tylko dla miłośników fotografii.

Jan Jaskólski, klasa II LOA

fot. Magdalena Przybylska

Licznik wizyt

Today242
Yesterday191
Week242
Month3430
All434188

Currently are 40 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012