Artykuły

SAM CHILDERS w Ekonomiku

SAM CHILDERS - główny bohater filmu „Kaznodzieja z karabinem” - w Ekonomiku

 W piątek 29 września  w naszej szkole gościliśmy amerykańskiego bohatera filmu „Kaznodzieja z karabinem” - Sama Childersa. W spotkaniu profilaktycznym uczestniczyli uczniowie klas IV tot, IV tg, III te. Nasz gość opowiadał historię swojego życia zawartą w filmie. Obraz oparty jest na faktach i przedstawia  przemianę byłego dilera narkotykowego, który po śmierci swojego syna (w wyniku przedawkowania  narkotyków) doznał przemiany duchowej, zerwał z światem narkotykowym, wyjechał do objętego wojną Sudanu. Tam zaczął pracować w sierocińcu i stara się bronić swoich podopiecznych - dzieci - przed wysłaniem na wojnę. Pracę w sierocińcu traktuje jako odkupienie win. Oprócz prowadzenia sierocińców, codziennie dożywia ponad 1000 osób

Podczas prelekcji mężczyzna wielokrotnie podkreślał jak  narkotyki zniszczyły jego życie, jego rodzinę. Od 30 lat jest od nich wolny i wręcz prosi młodych ludzi, aby nigdy  nie próbowali żadnych środków psychoaktywnych.

Spotkanie to było piękną i prawdziwą lekcją, a także niezwykłą inspiracją. Uczniowie podziękowali naszemu gościowi wręczając kwiaty. Była to pierwsza, ale liczymy, że nie ostatnia wizyta Sama Childersa w ZSEA.   

Elżbieta Molicka  

fot. Elżbieta Molicka

Licznik wizyt

Today242
Yesterday191
Week242
Month3430
All434188

Currently are 43 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012