Artykuły

czytanie na śniadanie 04 IX 2017

Z inicjatywy Pani Marzeny Kułakowskiej, 04.10.2017 r. w ZSEA w Kole zorganizowano zabawę w „detektywa”, podczas której nic niewiedzący uczniowie mieli za zadanie podążać za wskazówkami prowadzącymi do pewnego miejsca...
Jak się okazało, tajemnica skrywała akcję „Czytanie na śniadanie”, mającą na celu zachęcić młodych ludzi do czytania, niekoniecznie tylko lektur szkolnych!

Na pierwszym spotkaniu miłośników czytania, przygotowanym ze szczególnym zaangażowaniem klasy II LOA, prezentowano książkę pt. „Milczenie owiec” autorstwa Thomasa Harrisa, której fragmenty odczytano.

"...Czytanie na śniadanie jest to akcja nie jednorazowa i odbywać się będzie w każdą środę podczas długiej przerwy w sali „szklanej” ZSEA. Uczniowie wraz z polonistą wybierać będą książkę z  beletrystki, z różnych gatunków, w każdym tygodniu inną. Chętna młodzież również przeczyta jej fragment. W minioną środę rozpoczęliśmy od fragmentu książki Thomasa Harrisa „Milczenie owiec”. Pierwsze czytanie przygotowała klasa 2 LOA pod opieką p. Magdaleny Przybylskiej. Owiane było ono tajemnicą. Uczniowie na facebooku w przeddzień i na przerwie poprzedzającej czytanie dowiedzieli się, że coś się będzie działo, ale jeszcze nie wiedzieli co i gdzie. Dopiero na długiej przerwie zostali doprowadzeni do „szklanej” sali za pomocą strzałek i różnych wskazówek. (...) Zapraszam na kolejną środę. " powiedziała pani Marzena Kułakowska

Macie pomysły na następne tytuły? Zgłaszajcie propozycje do swoich polonistów lub do biblioteki szkolnej. Już wkrótce pojawi się więcej niespodzianek.

Do wysłuchania fragmentów kolejnych książek zapraszamy w każdą środę na długiej przerwie do „szklanej sali”.

Licznik wizyt

Today16
Yesterday196
Week2252
Month7961
All473126

Currently are 43 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012