Artykuły

Lekcje z ZUS - ogólnopolski projekt

To już piąta edycja projektu  "Lekcje z ZUS". Zajęcia w ramach projektu są prowadzone przez specjalistów - pracowników kolskiej placówki ZUS-u. Młodzież klas pierwszych w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości będzie uczestniczyła raz w miesiącu w takich zajęciach.

W dniu 19 października br. uczniowie klasy I TOT jako pierwsi uczestniczyli w „Lekcjach z ZUS”. Ten Autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Celem projektu jest wykształcenie u młodych ludzi świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych. Wiedza na ten temat bardzo przyda im się w dorosłym życiu i okaże się niezbędna, bo system powszechnego ubezpieczenia społecznego towarzyszy większości z nas przez cale życie. I mimo, że trudno sobie dziś wyobrazić funkcjonowanie na rynku pracy, czy rynku przedsiębiorstw bez elementarnej wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, to jednak niestety, wiele osób tak właśnie funkcjonuje.

Podczas organizowanych lekcji uczniowie dowiedzą się, jakie są podstawy obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych, jakie są obowiązki uczestników tego systemu i jakie świadczenia przysługują ubezpieczonemu.

Dzisiejsza lekcja miała tytuł „Świadomy zawsze ubezpieczony”. Jej celem było uświadomienie młodzieży konieczności płacenia składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz skutków "pracy na czarno".

Kolejna Lekcja z ZUS - em dla I TOT już w listopadzie. Będzie miała tytuł „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”.

Katarzyna Krzymińska

Licznik wizyt

Today547
Yesterday602
Week1809
Month5412
All446653

Currently are 26 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012