Artykuły

„Dwie Korony”

„Święty, jakiego nie znał świat”- Ojca Maksymiliana Kolbe– tego niezwykłego franciszkanina powinien znać każdy młody człowiek...

26 października w MDK uczniowie naszego Ekonomika obejrzeli w wielkim skupieniu film  o nieznanych dotąd faktach z życia o. Maksymiliana.

„Dwie Korony” to film z warstwą fabularną gdzie występują znakomici polscy aktorzy m.in.: Adam Woronowicz, Cezary Pazura czy Maciej Musiał. W części dokumentalnej młodzież mogła wysłuchać świadectw o życiu o. Maksymiliana: osób duchownych, świeckich np. Kazimierza Piechowskiego, który spotkał ojca w czasie pobytu w obozie. Słowa, które od niego wówczas usłyszał, przemieniły go i  ukierunkowały duchowo na całe życie.

Film ukazuje biografię świętego od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Film pokazuje drogę o. Maksymiliana do świętości. Mówi o świecie ludzkich wartości, wartości ponadczasowych takich jak: prawda, dobro, piękno i miłosierdzie. Kształtuje postawy moralne i skłania do autorefleksji nad własnym życiem, postawą i wartościami moralnymi.

Joanna Paszkowska

Licznik wizyt

Today524
Yesterday602
Week1786
Month5389
All446630

Currently are 51 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012