Artykuły

Wycieczka do skoda auto lab 2017

03 listopada 2017 r. odbył się wyjazd grupy uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych pod opieką p. Dariusza Sołtysiaka i p. Mieczysława Wojtasika do Centrum Bezpieczeństwa ,,Skoda Auto-lab” w Poznaniu. Odwiedziliśmy pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne centrum bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z pięciu stref młodzież korzystała z interaktywnych eksponatów i doświadczała wielu sytuacji drogowych, a przy tym dobrze się bawiła.

Wszystko przez te okulary


W strefie „bezpieczeństwa” młodzież mogła się przekonać, jak reaguje ciało podczas zderzenia w symulatorze zderzeń oraz w symulatorze dachowania w Skodzie. Była to także okazja do tego, by uczniowie sprawdzili jak są przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

Dachowanie na torze

A gdyby pasy były nie zapięte?


W strefie ,,technologia” uczniowie obejrzeli różne typy zawieszeń samochodów, określone strefy zgniotu oraz symulator poduszek bezpieczeństwa.

Strefa ,,eko’’ zapoznała uczniów z zasadami ekologicznej jazdy. Młodzież miała szansę sprawdzić swoje umiejętności w symulatorze ekojazdy.

W strefie ,,bezpieczna droga” młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie spakować sprzęt sportowy, bagaże czy przygotować do podróży zwierzęta, a także, jak prawidłowo należy siedzieć w fotelu kierowcy i jakie siły działają na człowieka w czasie wypadku. Uczniowie obejrzeli również krótki film o tym, czym może skutkować chwila nieuwagi w czasie prowadzenia pojazdu.

Dzielenie się cenną wiedzą i doświadczeniem przez instruktorów Skoda Auto-Lab ma na celu przede wszystkim doprowadzenie do zmniejszenia liczby wypadków z udziałem polskich kierowców w kraju i zagranicą. Odwiedzając centrum bezpieczeństwa młodzież z ZSEA zyskała nie tylko wiedzę z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji, ale także poznała zasady bezpiecznej jazdy.

 

Dariusz Sołtysiak

Licznik wizyt

Today550
Yesterday602
Week1812
Month5415
All446656

Currently are 36 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012