Artykuły

Dzień turystyki w Ekonomiku 2017

Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.

~ Ryszard Kapuścińsi

20 października 2017 r. w ZSEA odbyło się Święto Turystyki, na które zaproszono pilota wycieczek pana Michała Perzyńskiego. W rolę prelegentów i animatorów rozrywki wcielili się uczniowie z klasy 1 TOT, którzy poprowadzili spotkanie.

Uczniowie Ekonomika mieli możliwość zapoznania się z pracą pilota wycieczek. Pan Michał Perzyński przybliżył uczniom zadania, wymogi ustawowe i uprawnienia pilota wycieczek.

Zwieńczeniem spotkania był występ szkolnego kabaretu Linie Lotnicze Ekonomik Airlines oraz piosenka „Bądź gotowy dziś do drogi” z repertuaru Haliny Frąckowiak.

Dzień Turystyki w ZSEA można z powodzeniem nazwać udaną lekcją w nowatorskiej formie, ponieważ wniosła ona w szarą rzeczywistość ucznia wiele praktycznych i teoretycznych ciekawostek. Dzięki wydarzeniu, młodzież technikum obsługi turystycznej wzbogaciła swoją wiedzę z zakresu:

-          możliwości zintegrowania się oraz sprawdzenia się w roli pilota wycieczek,

-          organizacji imprez i usług turystycznych,

-          utrwalenia materiału przed egzaminem zewnętrznym.

 

Dziękujemy uczniom za pomoc i zaangażowanie.

Emilia Rajewska, Beata Urbaniak, Marta Chęcińska

fot. Marta Chęcińska

Licznik wizyt

Today514
Yesterday602
Week1776
Month5379
All446620

Currently are 41 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012