Artykuły

Spotkanie z Dawidem Marszewskim – sztuka współczesna

W czwartek 2 listopada odbyło się spotkanie uczniów ZSEA z Dawidem Marszewskim, artystą, malarzem, absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, obecnie doktorantem UAP i stypendystą MKiDN.

Dawid Marszewski jest zdobywcą nagrody artystycznej ExkluzivPrize2013. Otrzymał także wyróżnienie honorowe na Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych i główną nagrodę w konkursie za najlepszą pracę teoretyczną UAP. To również finalista Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko8.

Jego prace prezentowane były m.in. w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku, Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum byłego Obozu Zagłady w Chełmnie nad Nerem, Muzeum Sztuki Najnowszej MONA Inner Spaces w Poznaniu, UP Project Space w Berlinie, Shanghai Normal Uniwersity, galerii Szara Kamienica w Krakowie, BWA w Gorzowie Wielkopolskim, Galerii Oko/Ucho w Poznaniu, Galerii Piekary w Poznaniu. 

Z naszymi uczniami Dawid Marszewski rozmawiał o sztuce współczesnej, a także o twórczości Władysława Strzemińskiego i jego słynnych powidokach.

Teresa Kaszyńska


Licznik wizyt

Today541
Yesterday602
Week1803
Month5406
All446647

Currently are 35 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012