Artykuły

„Tajemnicza eksplozja i lek wart miliardy"

Uwielbiam filmy kryminalne, thrillery, a nawet horrory. Te filmy budzą wielkie emocje, powodują, że mam "gęsią skórkę". Pewnego dnia wybrałam się do biblioteki w celu znalezienia książki, która wywoła takie uczucia jak dobry film. Stanęłam przed półką z książkami o tematyce kryminalnej, wzięłam "pierwszą lepszą " i od razu "wpadł mi w oko" cytat na okładce: "Zacznij czytać, a strony będą odwracać się same", intrygujące..., a tytuł ? „Strach" napisany płomieniem - zapowiadał ciekawą treść i grozę tajemniczości. Autor Jeff Abbott nie był mi znany, przeczytałam kilka zdań o nim i jego twórczości na odwrocie książki. Nie zastanawiając się długo, postanowiłam ją przeczytać.

Książka opowiada o człowieku, który został wplątany w niebezpieczne sytuacje i walczy, by wrócić do "normalności". Miles Kendrick jest objęty federalnym programem ochrony świadków. Nękają go straszne wspomnienia z przeszłości i wyrzuty sumienia. W celu pozbycia się traumatycznych przeżyć, Miles uczęszcza na terapie psychiatryczną do doktor Allison Vance, która pomaga mu powrócić do zdrowia. Sytuacja odwraca się, kiedy bohater znajduje w fiolce karteczkę od Allison z prośbą o pomoc. Sprawa wymaga tajemniczego śledztwa, a szczegóły obiecuje podać na spotkaniu. Niestety, do rozmowy nie dochodzi, ponieważ lekarka ginie w zagadkowej eksplozji. Uniemożliwia mu to poznanie zamiarów Allison względem niego. Balansujący na granicy prawa, podejrzany o morderstwo, ścigany przez płatnego zabójcę i agentów federalnych, Kendrick nawiązuje współpracę. Z pomocą młodego mężczyzny i kobiety, którzy, podobnie jak on, są ofiarami psychicznej traumy, postanawia rozgryźć zagadkę związaną z Allison, a także zdobyć warte miliardy dolarów dokumenty, dotyczące badań nad "Frostem"- innowacyjnym lekiem dla ludzi cierpiących na PZP. Ta walka nie będzie prosta, ludzie, z którymi ma walczyć są bezwzględni i nie cofną się przed niczym.

Bardzo zachęcam do przeczytania tego thrillera. Charakteryzuje go unikalny styl, który trzymaw napięciu od początku do końca. Doskonale dopracowane są portrety psychologiczne bohaterów, szybkie zwroty akcji i duże dawki adrenaliny. Czyta się ją z wielkim zaciekawieniem, tracąc poczucie mijającego czasu. Śmiało stwierdzam trafność słów: " Zacznij czytać, a strony będą odwracać się same"...

Agata

Licznik wizyt

Today143
Yesterday195
Week143
Month8802
All461829

Currently are 30 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012