Artykuły

projekt ,,Energetycznym szlakiem"

 

 

 

Tropem OZE

 

 


 

 


 

 


 

 

Wycieczka do Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole
W dniu 03.04.2019 r. ekipa - ,,Eko-Ekonom" wraz z innymi uczniami naszej szkoły udała się do Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kole. Celem wycieczki było zapoznanie się z działalnością firmy -  produkcją, dystrybucją i sprzedażą ciepła na terenie naszego miasta. więcej...

 

 

Wycieczka do MZGOK w Koninie

 

 Jak działa spalarnia śmieci? Czy nas truje? Jaki ma wpływ na środowisko?

 

 Na te i inne pytania odpowiedzi mogli uzyskać uczestnicy wycieczki do  Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie zorganizowanej w dniu 02.04.2019 r. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z procesem likwidacji zanieczyszczeń stałych w regionie konińskim oraz jego wpływem na środowisko przyrodnicze. więcej...

  ,,ENERGETYCZNYM SZLAKIEM" BIS

W dniach 03 i 05.12.2018 r. uczniowie z klas 2 loa,3 loa, 3 te, 2 tge uczestniczyli w warsztatach z OZE zorganizowanych przez Centrum Innowacji NUVARRO z Konina. Zajęcia zostały przeprowadzone w szkole przez pracownika firmy panią Agatę Bugaj - eksperta ds. inżynierii środowiska. W poniedziałek - w pierwszym dniu warsztatów, młodzież Ekonomika uzyskała dogłębną wiedzę teoretyczną na temat poszczególnych źródeł energii odnawialnej. Dowiedziała się m.in., jakie są ich rodzaje, w jaki sposób można je wykorzystać oraz od czego zależy struktura ich zużycia w poszczególnych państwach więcej... 

 ,,ENERGETYCZNYM SZLAKIEM"  c. d.

W dniu 08.02.2018 r. o godzinie 8.00 udaliśmy się z panią Sylwią Rusztyk i panią Lidią Tomczyk na wycieczkę, której głównym punktem był ,,Budynek Pełen Energii" (Centrum Innowacji Nuvarro), zlokalizowany w miejscowości Posada pod Koninem. Celem wyjazdu było poznanie zasad funkcjonowania niskoenergetycznego biurowca oraz odbycie w nim warsztatów z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE). Na zaplanowane miejsce dotarliśmy około godziny 9.00, gdzie z sympatią przywitali nas pracownicy oraz prezes firmy Nuvarro pan Dariusz Kałużny.  Następnie oprowadzono nas po budynku i skierowano do sali, w której mieliśmy  szkolenie z OZE. Podczas zajęć więcej...

 ,,ENERGETYCZNYM SZLAKIEM”

Grupa uczniów z klas: 2 loa, 1 te, 1 tot, 2 tot, 3 tot, 4 te, 1 te oraz 1 loa 19 października 2017 r. udała się pod opieką pani Sylwii Rusztyk, pani Lidii Tomczyk i pani Marzeny Kułakowskiej na wycieczkę, której głównymi punktami były: Kopalnia Węgla Brunatnego „Adamów”, Elektrownia Adamów, Geotermia Uniejów. Celem wyjazdu była obserwacja odkrywki węgla brunatnego oraz przeprowadzenie badań dotyczących m.in. funkcjonowania tych zakładów przemysłowych, a także ich wpływu na przyrodnicze i społeczno-ekonomiczne elementy przestrzeni geograficznej.

Wycieczka Adamów-Uniejów 2017 - galeria