Artykuły

SPOTKANIE Z KULTURĄ WYŻSZĄ – ALOSZA AWDIEJEW

17 marca 2018 roku młodzież z ZSEA, dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego (Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu), mogła przybyć na koncert wybitnego człowieka kultury i nauki - Aleksego Awdiejewa, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Kole.

 

Uczniowie mieli szansę wysłuchać ballad, piosenek żydowskich, rosyjskich, romansów i piosenek o Odessie, czy też pieśni cygańskich. Prezentowane utwory pan Alosza umiejętnie przeplatał pełnymi humoru dowcipami i zabawnymi historiami z życia.

 

Znakomity koncert Aloszy Awdiejewa z towarzyszącym mu zespołem zgromadził dużą widownię zarówno starszych, jak i tych młodszych widzów. Był to bez wątpienia wieczór dobrej zabawy i sporej dawki humoru.

 

Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia będą częściej gościły w życiu kulturalnym Koła, gromadząc coraz większą rzeszę młodzieży.

 

Warto wspomnieć, że pan Awdiejew jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, a od 1975 związany jest z krakowską  „Piwnicą pod Baranami”, gdzie występuje w trio z Kazimierzem Adamczykiem (kontrabas) oraz Michałem Kaniewskim (gitara).

Sylwia Okupska, klasa III LOa

Licznik wizyt

Today60
Yesterday407
Week60
Month6957
All502501

Currently are 42 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012