Artykuły

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu - czerwiec 2018

Spotkanie integracyjno-sportowe 2018

W dniu 14 czerwca na sali gimnastycznej ZSEA już po raz trzeci odbyło się spotkanie integracyjno-sportowe. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu sprawowali opiekę, udzielali pomocy i zapewniali poczucie bezpieczeństwa osobom niepełnosprawnym, które brały udział w zmaganiach sportowych. Podczas spotkania odbyły się konkurencje sportowe takie jak: rzut piłką do kosza czy też turlanie piłki przy pomocy rakietki. Zorganizowano również konkurs plastyczny na temat: „Z czym kojarzy ci się lato?”.

Ze względu na to, że nasi goście bardzo lubią tańczyć, odbyła się również wspólna zabawa przy muzyce, co można uznać za jedną z form rehabilitacji.

fot. Elżbieta Molicka

Z wizytą u przedszkolaków

W dniu 15 czerwca  br. ośmioro wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem uczestniczyło w spotkaniu z dziećmi autystycznymi w „Tęczowym przedszkolu”.

Młodzież integrowała się z dziećmi, zdobywała ich zaufanie. Efektem tego były wspólne zabawy, rysowanie, czytanie. Przedszkole, które odwiedzili uczniowie Ekonomika ma charakter integracyjny, co pozytywnie wpływa na rozwój przebywających w nim podopiecznych. Wolontariusze zdecydowali się częściej odwiedzać dzieci w tym przedszkolu.

Elżbieta Molicka

Licznik wizyt

Today89
Yesterday146
Week1199
Month6302
All492228

Currently are 25 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012