Artykuły

Bezpieczna droga 2018

Bezpieczna droga – Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto-lab

30 listopada 2018 r. odbył się wyjazd grupy uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych pod opieką p. Dariusza Sołtysiak i p. Mieczysława Wojtasika do Centrum Bezpieczeństwa ,,Skoda Auto -lab” w Poznaniu. Jest to pierwsze tak zaawansowane technicznie i przyjazne interaktywne centrum bezpieczeństwa w Polsce. W każdej z pięciu stref młodzież mogła skorzystać z interaktywnych eksponatów i doświadczyć wielu sytuacji drogowych, a przy tym dobrze się bawić.

W strefie „bezpieczeństwa” młodzież mogła się przekonać, jak reaguje ciało podczas zderzenia w symulatorze zderzeń oraz w symulatorze dachowania w Skodzie . Była to także okazja do tego, by uczniowie sprawdzili jak są przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

W strefie ,,technologia” uczniowie obejrzeli różne typy zawieszeń samochodów, określone strefy zgniotu oraz symulator poduszek bezpieczeństwa.

 Strefa ,,eko’’ zapoznano uczniów z zasadami ekologicznej jazdy. Młodzież miała szansę sprawdzić swoje umiejętności w symulatorze ekojazdy.

W strefie ,,bezpieczna droga” młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie spakować sprzęt sportowy, bagaże czy przygotować do podróży zwierzęta, a także, jak prawidłowo należy siedzieć w fotelu kierowcy i jakie siły działają na człowieka w czasie wypadku. Uczniowie obejrzeli również krótki film o tym, czym może skutkować chwila nieuwagi w czasie prowadzenia pojazdu.

Dzielenie się cenną wiedzą i doświadczeniem przez instruktorów Skoda Autolab ma na celu przede wszystkim doprowadzenie do zmniejszenia liczby wypadków z udziałem polskich kierowców w kraju i zagranicą. Odwiedzając centrum bezpieczeństwa młodzież z ZSEA zyskała nie tylko wiedzę z zakresu szeroko rozumianej współczesnej motoryzacji, ale także poznała zasady bezpiecznej jazdy.

Dariusz Sołtysiak

Licznik wizyt

Today161
Yesterday220
Week958
Month6061
All491987

Currently are 7 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012