Artykuły
Technik Obsługi Turystycznej
Technik obsługi turystycznej - 4 lata
przedmioty na poziomie rozszerzonym - język angielski, geografia
Jeśli kochasz podróże, pragniesz poznać nowych, ciekawych ludzi i jednocześnie chcesz osiągnąć stabilizację finansową, wybierz kierunek: technik obsługi turystycznej.
Zajęcia i praktyki nauczą Cię: pozyskać klientów w branży turystycznej, poznać możliwości własnego regionu, Polski i innych krajów, osiągnąć sprzedażowe cele, dobrze zorganizować swoją pracę, wytrwać w działaniu, być kreatywnym, zaangażowanym oraz dyspozycyjnym, ćwiczyć umiejętności komunikacyjne z klientami, być asertywnym i odpornym na stres, posługiwać się językami obcymi (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski), bardzo dobrze obsługiwać komputer (pakiet Office, Internet).
Szkoła organizuje praktyki zawodowe, które trwają 8 tygodni (4 tygodnie w klasie drugiej 4 tygodnie w klasie trzeciej). Odbywają się między innymi w hotelach, biurach turystycznych i promach.
Dyplom technika obsługi turystycznej otrzymuje absolwent, który potwierdzi kwalifikacje:
T.13. Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych
T.14. Prowadzenie informacji turystycznej oraz sprzedaż usług turystycznych
Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbywają się w szkole, w trzeciej i czwartej klasie
Kończąc ten kierunek będziesz potrafił ustalać, koordynować i nadzorować realizację obsługi turystycznej w celu uzyskania maksymalnych efektów finansowych i społecznych firmy, badać popyt oraz kreować podaż usług turystycznych dla klientów krajowych i zagranicznych, współpracując z innymi uczestnikami rynku. Nauczysz się planowania trasy podróży i dokonywania rezerwacji w hotelach dla klientów, organizowania lub sprzedawania pełnych grupowych wyjazdów służbowych lub urlopowych.
Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudnieni w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego. Mogą również podejmować pracę w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki danego regionu. Technik obsługi turystycznej może również prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek. Pracę znajdzie również w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, izbach turystyki, punktach informacji turystycznej, zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej.
Technik obsługi turystycznej może prowadzić także działalność gospodarczą na własny rachunek.
Program technikum zapewnia zdobycie umiejętności reagowania na zapotrzebowania ogólne i indywidualne w branży oraz umiejętności i wiedzy pozwalającej pracować i zarządzać firmami turystycznymi, gastronomicznymi i hotelarskimi na europejskim poziomie.
Jest to także ukierunkowanie do kontynuowania nauki na kierunkach: turystyka, marketing, zarządzanie, rekreacja, hotelarstwo, public relations, itp.
Licznik wizyt
Yesterday211
Week2369
Month7463
All374383
Currently are 78 guests and no members online