Technik Obsługi Turystycznej

Technik obsługi turystycznej - 4 lata


przedmioty na poziomie rozszerzonym - język angielski, geografia

Jeśli kochasz podróże, pragniesz poznać nowych, ciekawych ludzi i jednocześnie chcesz osiągnąć stabilizację finansową, wybierz kierunek: technik obsługi turystycznej.

Zajęcia i praktyki nauczą Cię: pozyskać klientów w branży turystycznej, poznać możliwości własnego regionu, Polski i innych krajów, osiągnąć sprzedażowe cele, dobrze zorganizować swoją pracę, wytrwać w działaniu, być kreatywnym, zaangażowanym oraz dyspozycyjnym, ćwiczyć umiejętności komunikacyjne z klientami, być asertywnym i odpornym na stres, posługiwać się językami obcymi (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski), bardzo dobrze obsługiwać komputer (pakiet Office, Internet).

Szkoła organizuje praktyki zawodowe, które trwają 8 tygodni (4 tygodnie w klasie drugiej 4 tygodnie w klasie trzeciej). Odbywają się między innymi w hotelach, biurach turystycznych i promach.

Dyplom technika obsługi turystycznej otrzymuje absolwent, który potwierdzi kwalifikacje:

T.13. Planowanie i realizacja imprez i usług turystycznych

T.14. Prowadzenie informacji turystycznej oraz sprzedaż usług turystycznych

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbywają się w szkole, w trzeciej i czwartej klasie

Kończąc ten kierunek będziesz potrafił ustalać, koordynować i nadzorować realizację obsługi turystycznej w celu uzyskania maksymalnych efektów finansowych i społecznych firmy, badać popyt oraz kreować podaż usług turystycznych dla klientów krajowych i zagranicznych, współpracując z innymi uczestnikami rynku. Nauczysz się planowania trasy podróży i dokonywania rezerwacji w hotelach dla klientów, organizowania lub sprzedawania pełnych grupowych wyjazdów służbowych lub urlopowych.

Absolwenci tego kierunku mogą być zatrudnieni w firmach zajmujących się organizacją i obsługą ruchu turystycznego. Mogą również podejmować pracę w urzędach administracji państwowej na stanowiskach związanych z organizacją i promocją turystyki danego regionu. Technik obsługi turystycznej może również prowadzić działalność gospodarczą na własny rachunek. Pracę znajdzie również w biurach podróży, hotelach, agroturystyce, izbach turystyki, punktach informacji turystycznej, zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej.

Technik obsługi turystycznej może prowadzić także działalność gospodarczą na własny rachunek.

Program technikum zapewnia zdobycie umiejętności reagowania na zapotrzebowania ogólne i indywidualne w branży oraz umiejętności i wiedzy pozwalającej pracować i zarządzać firmami turystycznymi, gastronomicznymi i hotelarskimi na europejskim poziomie.

Jest to także ukierunkowanie do kontynuowania nauki na kierunkach: turystyka, marketing, zarządzanie, rekreacja, hotelarstwo, public relations, itp.

 

Licznik wizyt

Today164
Yesterday220
Week961
Month6064
All491990

Currently are 20 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012