Artykuły

Maturzyści Ekonomika na Jasnej Górze 2019

Tradycją jest, że spotkania młodzieży maturalnej Diecezji Włocławskiej organizowane są we wtorek i środę po IV Niedzieli Wielkiego Postu.

Maturzyści Ekonomika modlili się na Jasnej Górze 3 kwietnia, prosząc o światło Ducha Świętego na czas zbliżających się egzaminów dojrzałości i rozeznanie swojego powołania. Młodzież obejrzała „Golgotę Jasnogórską” autorstwa Jerzego Dudy Gracza. Symboliczne i pełne elementów patriotycznych sceny Drogi Krzyżowej, a także komentarz ks. Pawła Śmigla poruszyły nie jedno młode serce.

Pielgrzymka przebiegała pod hasłem „W mocy Ducha” i składała się z trzech części. Najpierw w jasnogórskiej bazylice młodzież wysłuchała konferencji ze świadectwami rówieśników i zaangażowała się w muzyczne uwielbienie prowadzone przez ks. prał. Michała Krygiera, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej. Następnie młodzi uczestniczyli w drodze krzyżowej na wałach. Najważniejszym punktem programu była Msza św. w intencji maturzystów w jasnogórskiej bazylice, której przewodniczył bp Stanisław Gębicki. Tegoroczne spotkanie poprowadził ks. Rafał Krazue MIC z młodzieżowym zespołem ewangelizacyjnym „Elo” z Lichenia.
 „Przybywacie w szczególnie delikatnym momencie waszego życia, by stanąć przed Nią (Maryją), zapatrzeć się w Jej oblicze, powiedzieć Jej to, co wam leży na sercu, z czym przyjechaliście tutaj. Powiedzieć Jej to, co może innemu nie powiecie. Przybywacie, by u Niej szukać pomocy, wsparcia w waszych zmaganiach z tym wszystkim, co przynosi codzienność, również wasza młodość, co przyniesie wam również najbliższa przyszłość. Stoicie przecież nie tylko przed egzaminem dojrzałości, ale również przed dniem ważnych decyzji, od których zależeć będzie kształt waszego życia. Stajecie przed wyborami. Pamiętajcie, że przybywacie do najlepszej z Matek. Przybywacie z wiarą, że tak jak każda matka ziemska tak i Maryja, Ona was kocha. Ona chce wam naprawdę towarzyszyć swoją bardzo zawsze dyskretną obecnością i pomocą. Trzeba uwierzyć, że Ona wsłuchuje się w nasze wołania. Ona potrafi dostrzec nasze potrzeby. (…) Ona chcąc wam pomóc, mówi do was tak samo, jak w Kanie Galilejskiej: proszę was, zróbcie wszystko, cokolwiek powie wam mój Syn. Po prostu bądźcie posłuszni Jego woli. Zaufajcie Mu”  – powiedział na zakończenie Eucharystii bp Stanisław Gębicki.

Joanna Paszkowska

Licznik wizyt

Today228
Yesterday210
Week228
Month4875
All609717

Currently are 38 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012