Artykuły

Informacje PSSE w Kole

PAŃSTWOWY POWIATOWY INSPEKTOR SANITARNY W KOLE

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole zobowiązał wszystkie placówki oświatowo-wychowawcze do przeprowadzenia działań w zakresie profilaktyki grypy i zakażeń grypopodobnych. Przekazał informacje dotyczące zachowania podstawowych zasad higieny w profilaktyce grypy – materiały edukacyjne i ulotki, do wykorzystania w działaniach szkolnych.

Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole przypomina, że w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego uczniów w szkołach bardzo ważną rolę odgrywa przestrzeganie podstawowych zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, stosowanie środków myjąco- dezynfekujących (instrukcja mycia rak w załączniku).  Należy także pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole przesyła infografiki Światowej Organizacji Zdrowia WHO „ Jak uchronić się przed koronawirusem?” dostępne na stronie Polskiego Instytutu Zdrowia Publicznego.

 

Adres PSSE w Kole: ul. Toruńska 72   62-600 Koło

telefon - centrala/fax PSSE w Kole 63/ 27 22 279 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.psse-kolo.pl

MATERIAŁY PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO W KOLE

w celu zapoznania się z materiałem proszę kliknąć w zdjęcie