Artykuły

Nasi uczniowie na podium w konkursie ekologicznym

Nasi uczniowie na podium w konkursie

 ekologicznym dla młodzieży Regionu Konińskiego

pt. „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

Miło mi poinformować, że w dniu 23 listopada uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie ekologicznym dla młodzieży Regionu Konińskiego, pn. „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” zorganizowanym w ramach warsztatów: "Budowanie świadomości ekologicznej jako efekt sprawiedliwej transformacji regionu wielkopolski wschodniej". Organizatorem międzyszkolnej rywalizacji było Stowarzyszenie Kadry dla Konina.

Przedmiotem konkursu było opracowanie relacji/reportażu w dowolnej formie np. film, prezentacja multimedialna, pn. "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję" przez grupę uczniów (3 osoby), którzy wykazali się aktywnością podczas realizowanych warsztatów e-learninogwych. W efekcie prac wytypowane zostały dwie drużyny z drugich klas liceum ogólnokształcącego - po szkole podstawowej i po gimnazjalnej.

Drużyna 1 w składzie: Richter Jakub, Żarnowski Kasper, Kowalczyk Paweł (2LOG) przygotowała reportaż filmowy, za który przyznano jej I miejsce, natomiast drużyna 2 w składzie: Jeziorska Julia, Kurda Patrycja (2LOP) stworzyła prezentację, która została uhonorowana przyznanym wyróżnieniem. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe: tablety i książki, natomiast wszyscy uczestnicy warsztatów, tj. 42 uczniów z klas 2TERp, 3LO, 2LOG, 3TOT, 2LOP otrzymało 10% bonifikaty na opłatę z tytułu czesnego na dowolny kierunek studiów, na cały okres studiowania w Wyższej Szkole Kadr Menedżerskich.

Gratulacje!

Opiekun Sylwia Rusztyk