Artykuły

ZSEA po raz czwarty uzyskał główną nagrodę

ZSEA po raz czwarty uzyskał główną nagrodę finansową

w konkursie

„Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”

 

dniu 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00, odbyła się uroczysta Gala XXI edycji konkursu "Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego", której  organizatorem był Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Podczas niej nastąpiło rozstrzygnięcie i rozdanie nagród laureatom konkursu.

W związku z pandemią całe wydarzenie zostało przeniesione ze studia Międzynarodowych Targów Poznańskich do sieci, dzięki czemu uczestnicy i laureaci konkursu mogli spotkać się wirtualnie.

Miło mi poinformować, że Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Kole podczas zorganizowanej gali został wyróżniony i kolejny raz uhonorowany główną nagrodą finansową za realizowany w ubiegłym roku szkolnym przez Zespół Eco Ekonom projekt "Działamy pomimo pandemii". Jest to znaczący sukces dla naszej placówki, gdyż do konkursu zgłosiło się ponad 50 różnych instytucji, a zatem konkurencja była duża. Nagroda przyznana szkole została ufundowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Celem konkursu było pobudzenie i promowanie inicjatyw lokalnych, które mogą powodować wzmocnienie konkurencyjności i atrakcyjności województwa wielkopolskiego oraz promowanie działań przyczyniających się do popularyzowania i realizacji idei „Małej ojczyzny” bliskiej swoim mieszkańcom.

 

Opiekun Zespołu Eco Ekonom

Sylwia Rusztyk