Artykuły

Konkurs „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości”

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” to projekt realizowany przez organizację studencką Studenckie Forum Business Centre Club, działającą w 16 regionach na terenie całej Polski. Konkurs skupia się na zorganizowaniu konkursu dla uczniów szkół średnich, którzy chcą poprzez doświadczenie pogłębiać swoją wiedzę z przedsiębiorczości, rozwijać kreatywność i nie boją się wyzwań. Uczestnicy mają za zadanie w trzyosobowych zespołach rozwiązać case study, które oparte jest na prawdziwych problemach firmy. Zespoły muszą posiadać opiekuna - nauczyciela, który nie pomaga w rozwiązaniu zadania, ale wskazuje kierunek. Nauczyciel może nadzorować pracę kilku grup uczniów.

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów.

  • I etap to nadsyłanie rozwiązania zadania (case’a), który pojawi się na naszej stronie internetowej na początku marca – wysłanie rozwiązania zadania jest jednoznaczne ze zgłoszeniem zespołu do konkursu. Czas, w którym należy przesłać zadanie to 12-26 marca.
  • II etap to rozwiązanie zadania (case’a) podczas finału ogólnopolskiego, do którego zakwalifikuje się 20 najlepszych drużyn wybranych po I etapie. Odbędzie się on 17 kwietnia na platformie MS Teams. Na zwycięskie zespoły czekają cenne nagrody rzeczowe.

Dodatkowo dla uczestników zaplanowanych jest kilka bezpłatnych webinarów. Najbliższy odbędzie się 15 marca na platformie Click Meeting z Sławomirem Mentzenem – właścicielem biur rachunkowych oraz kancelarii podatkowej, który od wielu lat pomaga przedsiębiorcom, m. in. w korzystniejszych rozliczeniach podatkowych.

Obejrzeć można również filmik na temat konkursu.

Informacje będą regularnie pojawiały się na  mediach społecznościowych – Facebooku i Instagramie Organizatora konkursu.

 

Zapraszamy do udziału!

 

Wszystkich uczniów, którzy zechcą wziąć udział w konkursie proszę o kontakt z Katarzyną Krzymińską lub wybranie opiekuna zespołu i zgłoszenie się na konkurs pod opieką innego nauczyciela

 

Poniżej wszystkie potrzebne linki:

Strona konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości: https://najlepsze-zajecia.pl/

Link do zapisów na webinarium ze Sławomirem Mentzem: https://sfbcc.clickmeeting.com/wykonaj-krok-w-strone-swojej-przyszlosci/register?_ga=2.157325884.723000206.1614533629-770576895.1612980060

Link do filmiku: https://drive.google.com/file/d/1OQBMqZx_HbICYzTZUZhbwjBtCts8AeJA/view

Facebook Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości https://www.facebook.com/konkursNZP

Instagram https://www.instagram.com/nzp.polska/

Wydarzenie na Facebooku https://www.facebook.com/events/155159966413520