Aktualności

Zapraszamy !

Dowcip na dziś :)

UWAGA ABSOLWENCI TECHNIKUM

Dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe (tytuł technika) oraz suplementy do dyplomu są do odebrania w sekretariacie szkoły

KLAUZULA INFORMACYJNA.pdf

BIEŻĄCE ZMIANY PLANU LEKCJI

ZSEA uzyskał główną nagrodę finansową w konkursie  „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 8 października 2018 r. o godz. 12.00, z udziałem Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w IBB Andersia Hotel w Poznaniu została rozstrzygnięta XIX edycja konkursu pod nazwą „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, organizowanego Samorząd Województwa Wielkopolskiego.Miło nam poinformować, że Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Kole uzyskał główną nagrodę więcej...  

40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w Ekonomiku

Dokładnie 40 lat temu, 16 października 1978 roku, o godzinie 18.18 znad Kaplicy Sykstyńskiej na placu św. Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali kolejnego papieża, następcę na Stolicy Piotrowej. Okazał się nim Karol Wojtyła, młody kardynał z Polski. 15 października nasza szkoła upamiętniła to wyjątkowe wydarzenie. więcej...   

 Dzień Edukacji Narodowej 2018

12. października 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych rozpoczęła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. Chcąc podziękować nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za ich codzienny trud, uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny. Porcję humoru i refleksji zapewniły występy kabaretowe i wykonane podczas apelu utwory muzyczne. Uczniowie złożyli nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczyli drobne upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Na zakończenie uroczystości głos zabrał pan dyrektor Mieczysław Drożdżewski, który przyłączył się do życzeń, podkreślając, jak ważne jest uczenie i nauczanie. Pan dyrektor pogratulował również nauczycielom, którzy otrzymali nagrody dyrektora. więcej...

 Gala Niepodległości 2018

Uroczystości związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, 100.rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego i 20-leciem Powiatu Kolskiego w naszym mieście świętowano 11 października 2018 roku. Druga część Gali Niepodległości odbyła się w sali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, miało wówczas miejsce wręczenie aktu nadania Tytułu Honorowego „Za Zasługi dla Powiatu Kolskiego” oraz dyplomów uznania Starosty Kolskiego. więcej...

 DZIEŃ TURYSTYKI W EKONOMIKU 2018

9 października 2018 r. w ZSEA odbyło się Święto Turystyki. Podtrzymując tradycję, włączyliśmy się całą klasą 1 TOT w obchody tego święta i przygotowaliśmy apel dla naszych starszych kolegów z klas turystycznych, jednocześnie nawiązując do myśli przewodniej tegorocznych Międzynarodowych Dni Turystyki: „Turystyka dostępna dla wszystkich” .Spotkanie uświetnił swoją obecnością Pan dr Błażej Osowski, pracownik Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, miłośnik dialektów, języków i historii. Jako pierwsi zaprezentowaliśmy dwie scenki sytuacyjne dotyczące problemu wykluczenia społecznego z racji choćby niepełnosprawności.więcej..

Serdecznie zapraszamy do udziału w EUROPEJSKIM KONKURSIE STATYSTYCZNYM, który organizowany jest po raz drugi przez Eurostat, Główny Urząd Statystyczny i urzędy statystyczne z europejskich krajów. Cześć pierwsza odbywa się w języku polskim i składa się z dwóch etapów: więcej...

Uczniowie klas drugich na zajęciach w Kolskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych

 W ramach wieloletniej współpracy z Kolskim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych dla wszystkich klas drugich zostały zrealizowane zajęcia WDŻ na temat „Godność osoby niepełnosprawnej”. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem placówki, z formami rehabilitacji przebywających w niej podopiecznych, a przede wszystkim zintegrowali się z osobami niepełnosprawnymi, co przyczyniło się do wyzwolenia w uczniach empatii, szacunku, tolerancji, akceptacji i zrozumienia. więcej...

Klasy o profilu prozdrowotnym opanowały laboratoria w CNK

Dnia 04.10.2018r. klasy 2LOB i 3LOB o profilu prozdrowotnym odbyły warsztaty w laboratoriach: biologicznym, fizycznym i chemicznym w CNK w Warszawie. Poszczególne grupy miały za zadanie: więcej...


LICEALIADA 2018 ciąg dalszy

03 października 2018 r. byliśmy gospodarzem Licealiady w rywalizacji o mistrzostwo powiatu kolskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Gościliśmy dziewczęta z ZSRCKU w Kościelecu i chłopców z ZSCKR w Powierciu. Przy bardzo wietrznej pogodzie więcej...

Ślubowanie klas pierwszych 2018 

 „Wyprawka dla Żaka” 2018

Po raz kolejny  Szkolne Koło PCK – Ekonomik włączyło się w ogólnopolską kampanię „Wyprawka dla Żaka”, której celem była zbiórka artykułów i przyborów szkolnych dla potrzebujących dzieci. Zebrane akcesoria zostały przekazane do Zarządu Rejonowego PCK  w Kole. Zostaną one wręczone więcej...

 Współpraca ze stowarzyszeniem „Autyzm i My” 2018

 W ramach współpracy z kolskim stowarzyszeniem „Autyzm i My” w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych zostało zorganizowane spotkanie warsztatowe dla uczniów klas pierwszych. Zajęcia poprowadziły współzałożycielki stowarzyszenia: pani Dominika Rosiak i pani Edyta Wojciechowska. więcej...

 

jarmark bożonarodzeniowy 2018 - propozycja wycieczki

LICEALIADA 2018

19 września 2018 r. na gościnnym stadionie ZSCKR w Powierciu, przy pięknej pogodzie odbyła się rywalizacja w Licealiadzie szkół powiatu kolskiego w lekkiej atletyce. Uczniowie Naszej Szkoły wrócili z tych zawodów z workiem medali. Na podium mieli przyjemność stanąć: więcej...

Nowe książki w bibliotece szkolnej!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do grupy szkół, które otrzymały wsparcie finansowe dla biblioteki szkolnej w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3 więcej...

Spotkania klas pierwszych z przedstawicielem Policji 2018

W ramach systematycznej współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kole, w dniu 17 września odbyły się spotkania profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych, które poprowadził mł.asp. Mariusz Rumiejowski, funkcjonariusz KPP w Kole - wydział prewencji. Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z następstwami eksperymentowania z środkami psychoaktywnymi, w tym dopalaczami, ustawą o postępowaniu w sprawie nieletnich i formami cyberprzemocy. więcej...

Tydzień na Politechnice Poznańskiej

Uczniowie klasy III Te w dniach 10 - 14 września 2018 r. uczestniczyli w zajęciach specjalistycznych w laboratoriach Politechniki Poznańskiej. Podczas zajęć specjalistycznych uczniowie zostali poddani diagnozie kompetencji, w tym ocenie swoich umiejętności.W ostatni dzień zajęć młodzież mogła zwiedzić kampus Politechniki Poznańskiej, w tym między innymi uczelniane radio AFERA oraz hale sportowe uczelni. więcej...

 Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych już po raz kolejny podjął inicjatywę Prezydenta RP i we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Kole i Zespołem Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu zorganizował w dniu 8 września 2018 roku czytanie „Przedwiośnia”. W atmosferę powieści wprowadziły wszystkich zebranych w Parku Moniuszki w Kole taniec z flagą w wykonaniu uczennic z Kościelca, a także występ uczniów z Ekonomika zaprezentowany przy akompaniamencie muzyki Michała Lorenca. więcej...

Kiermasz używanych podręczników 2018 za nami

W piątek, 07 września 2018 r, na dużej przerwie, w holu szkoły odbył się kiermasz używanych podręczników. Olbrzymie zainteresowanie zakupem książek z całą pewnością przełoży się w tym roku szkolnym na osiągnięcia uczniów. więcej...

 Uroczyste rozpoczęcie

  roku szkolnego

  2018 / 2019

   galeria zdjęć

 Wielkopolskie Święto Mleka i Powiatu Kolskiego 2018

Również w tym roku Ekonomik zaprezentował się na Wielkopolskim Święcie Mleka i Powiatu Kolskiego. Uczniowie i nauczyciele przygotowali prezentacje o szkole i skromny poczęstunek dla odwiedzających. Świetności stanowiska dodawał więcej...

 Otrzymaliśmy książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
To co widzicie, to książki (ponad 700 woluminów), które otrzymała nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Szykuje się niezłe czytanie! Zapraszamy od 4 września. więcej...

 

NARODOWE CZYTANIE 2018

"PRZEDWIOŚNIE"

Stefana Żeromskiego

08 WRZEŚNIA 2018

godzina 10:00

Park Miejski im. Stanisława Moniuszki


Przyjdź z rodziną, przyjaciółmi, kolegami na wspólne chwile przy literaturze.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Licznik wizyt

Today4
Yesterday452
Week4
Month6983
All427020

Currently are 16 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012