Artykuły

STYPENDIA W EKONOMIKU

 

STYPENDIUM STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ KOLSKIEGO EKONOMIKA "SEMPER IN  ALTUM"


Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym na rok szkolny 2014/2015

O przyznanie stypendium mogą się ubiegać osoby spełniające łącznie następujące kryteria:
1. Uzyskały za poprzedni rok nauki (rok szkolny 2013/2014) średnią ocen od 4,21

2. Znajdują się w trudnej sytuacji materialnej – średni miesięczny dochód netto uzyskany na jednego członka rodziny osoby wnioskującej o stypendium za poprzedni rok kalendarzowy (2013) nie może przekroczyć więcej ...

Stypendystki Marszałka Województwa Wielkopolskiego z naszej szkoły

Zostało złożonych ponad tysiąc wniosków a stypendium otrzymało 144 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wysokość stypendium to 250 złotych miesięcznie wypłacane przez 10 miesięcy. Wśród stypendystów są cztery uczennice naszej szkoły: więcej ...

Stypendystki Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2013/2014

  22 listopada 2013r. w Akademii Muzycznej w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W uroczystości tej wzięły udział stypendystki z naszej szkoły, uczennice: Jassica Majdecka kl. III LO, Weronika Kapuścińska kl. III La, Beata Trzcińska kl. IV Ta. Więcej...

 

Drodzy uczniowie warto się uczyć, to sprawa oczywista, ale wielu z was pewnie nie wie, że za waszą naukę możecie otrzymywać pieniądze i to nie małe bo ponad 2500 zł dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej to całkiem duża suma.

Wystarczy chcieć i przyłożyć się troszkę bardziej do nauki, aby mieć najwyższą średnią w danym typie szkoły, a być może otrzymasz Stypendium Prezesa Rady Ministrów.  

Co roku w naszej szkole takie stypendia otrzymują uczniowie z najwyższą średnią w technikum, liceum profilowanym i liceum ogólnokształcącym. Za ciężką pracę w roku szkolnym 2011/2012 kolejne 2 osoby otrzymają Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Warto wziąć się do pracy, a może w następnym roku szkolnym to właśnie TY zasilisz grono stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

To nie jedyne stypendium w naszej szkole. Możesz również przystąpić do programu stypendialnego dla uczniów zamieszkałych na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego. W roku szkolnym 2011/2012 złożonych zostało 18 wniosków, ale tylko 12 spełniało wyznaczone kryteria. W grudniu otrzymaliśmy informację, że dwie uczennice naszej szkoły otrzymały to stypendium i zasiliły swoje portfele kwotą 2000zł.

Kolejne stypendium to Fundusz Stypendialny Towarzystwa Samorządowego. Uczniowie naszej szkoły, również korzystają z tego stypendium od wielu lat. W ubiegłym roku szkolnym 3 uczniów otrzymało to stypendium.

Towarzystwo Samorządowe obecnie rusza z programem stypendiów pomostowych, skierowanych do uczniów obecnych klas maturalnych. Program umożliwia otrzymanie wsparcia na pierwszym roku nauki na wyższej uczelni w kwocie rocznej 5000zł. Kandydaci do stypendium samodzielnie przygotowują wnioski i potrzebne dokumenty i wysyłają na wskazany adres mailowy.

Informacje o stypendiach w naszej szkole znajdziecie na tablicy ogłoszeń, poinformują was o nich wasi wychowawcy, a szczegółowe informacje otrzymacie od członków Komisji Stypendialnej w naszej szkole, której jestem liderem.

                                                                                                                Marzena Szteklarska

STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2013/2014 - w celu uzyskania szczegółowych informacji kliknij w powyższy link.

Licznik wizyt

Today4
Yesterday232
Week947
Month3241
All517051

Currently are 9 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012