Artykuły

VIII Zjazd Absolwentów Ekonomika

 

SPOTKANIE PO LATACH W EKONOMIKU

22 września 2012 roku odbyła się uroczystość z okazji 65-lecia istnienia szkoły. VIII Zjazdu Absolwentów stał się też okazją do obchodów 20 rocznicy nadania ZSEA imienia Władysława i Stanisława Grabskich. Wyjątkowym gościem był prawnuk Władysława Grabskiego, pan Grzegorz Grabski z małżonką. Swoją obecnością zaszczycili nas również władze powiatu i miasta, dyrektorzy i młodzież szkół partnerskich (których patronem jest Władysław Grabski), dyrektorzy i młodzież szkół z powiatu kolskiego, byli dyrektorzy naszej szkoły, emerytowani nauczyciele oraz absolwenci. W uroczystości brali także udział przedstawiciele wszystkich klas i nauczyciele uczący obecnie w ZSEA.

Zjazd rozpoczął się o godzinie 11.00 w budynku szkoły. Dzięki uprzejmości pana Grzegorza Grabskiego mogliśmy zobaczyć rękopisy, pamiątkowe zdjęcia, pierwsze wydania książek i inne przedmioty należące do jego pradziadka. Niektóre z tych przedmiotów pozostały w szkole i można je oglądać w holu ZSEA.

Spotkanie absolwentów zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu, po czym uczestnicy zjazdu wraz z pocztami sztandarowymi i orkiestrą dętą udali się na mszę do Kościoła Farnego.

Oficjalną część gali, która odbyła się w sali gimnastycznej rozpoczęła kolska orkiestra dęta. Liczne przemówienia, życzenia, podziękowania były centralnym punktem tej uroczystości, którą zakończyli uczniowie szkolnego koła teatralnego „Maska” i grupy tanecznej ZSEA.

Na zakończenie Zjazdu odbył się uroczysty obiad i bal absolwentów.

Pragniemy podziękować wszystkim gościom za przybycie i uczestniczenie w tej uroczystości. Podziękowania przekazujemy też absolwentom, za pamięć o swojej szkole. Mamy nadzieję, że obecni uczniowie też będą w przyszłości z sentymentem wspominać nasz Ekonomik.Galeria zdjęć z VIII Zjazdu Absolwentów

połączonego z 65 -leciem istnienia szkoły

i 20-leciem nadania imienia szkole

 

Spotkanie po latach

Przemarsz ulicami Koła

Spotkanie w Kościele

Uroczysta akademia na nowej sali gimnastycznej

Występy młodych artystów

Licznik wizyt

Today4
Yesterday389
Week805
Month5197
All584074

Currently are 27 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012