Artykuły

Kolejny Etap projektu

„Szkoła Współpracy - uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

 Kolejny etap po konferencji w październiku 2013 (Warszawa), w której uczestniczyli przedstawiciele rodziców, uczniów, nauczycieli i dyrekcji ZSEA, stanowiły warsztaty szkoleniowe (24 lutego) dla wszystkich „stron” projektu.  

Rodziców reprezentowały: p. RenataWykpisz i p. Lidia Lewandowska, uczniów: Michał Świerszcz z kl. 3tg i Kinga Blumensztajn z kl.1lo oraz p. Anna Polichnowska –nauczyciel języka polskiego i p. Magdalena Przybylska – wicedyrektor.

Na miejsce szkolenia wybrano urokliwy Pałac Tłokinia koło Kalisza, którego właścicielami w czasach międzywojennych byli Państwo Zofia i Ignacy Chrystowscy (warto zwiedzić!).

Zajęcia w ramach projektu poprowadzone zostały w ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Każda z grup uczestników pracowała oddzielnie. Spotykaliśmy się tylko na przerwach. Zastosowane metody aktywizujące uświadomiły nam, jak wiele zależy od nas samych. Dla dobrego funkcjonowania szkoły potrzebna jest ścisła współpraca między rodzicami, uczniami a nauczycielami i dyrekcją, co stanowi o jej właściwym istnieniu. Form takiej współpracy będziemy uczyć się podczas trwania projektu. Wiedza zdobyta w czasie spotkań ma posłużyć nam do wypracowania modelowych i adekwatnych do naszych warunków, rozwiązań wzmacniających współpracę.

Teraz czeka nas przeprowadzenie debaty o stanie współpracy w naszej szkole. Następne warsztaty w kwietniu. Tak więc, do dzieła…

Magdalena Przybylska 

   

Licznik wizyt

Today271
Yesterday177
Week2815
Month9945
All533934

Currently are 57 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012