Artykuły

Warsztaty w ZSEA w Kole w ramach projektu „Młody Obywatel”

W dniu 03.02.2014 r. grupa uczniów z klasy 1 LO i 1 TOT pod opieką nauczycieli p. Agnieszki Maciejewskiej i p. Magdaleny Rajczyk-Kociak uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych w ZSEA w ramach projektu „Młody Obywatel”. Warsztaty przeprowadził w formie zabawy, w której młodzież aktywnie uczestniczyła p. Adam Markuszewski, wieloletni trener z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem warsztatów była pomoc młodzieży w planowaniu dalszych działań na rzecz swojej społeczności lokalnej.

Młodzież w trakcie warsztatów poznawała zasoby swojej społeczności lokalnej oraz sojuszników mogących pomóc w planowaniu dalszych działań, a także zasady współpracy z nimi. W trakcie zajęć uczniowie przedstawiali zalety swojej społeczności lokalnej, jak i problemy w niej występujące oraz pomysły, co należałoby zrobić, aby tych problemów było jak najmniej, jakie zmiany należy wprowadzić i jak zachęcić do nich innych.

Dzięki planowaniu i przeprowadzaniu działań lokalnych, młodzież ma szansę poznać lepiej swoją okolicę oraz jej mieszkańców i odkryć wartość angażowania się w sprawy najbliższego otoczenia.

Agnieszka Maciejewska

Magdalena Rajczyk - Kociak

Licznik wizyt

Today219
Yesterday210
Week219
Month4866
All609708

Currently are 31 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012