Artykuły

Projektu „Szkoła Współpracy” – ciąg dalszy

Jesteśmy po dwóch spotkaniach warsztatowych, które miały miejsce, podobnie jak poprzednie, w Tłokini Kościelnej koło Kalisza. Tym razem odbywały się one z wyznaczonym dla dwóch szkół trenerem p. Norbertem Kraszewskim. Wymienialiśmy swoje doświadczenia z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych ze Złoczewa (woj.łódzkie).

Na pierwszym spotkaniu pracowaliśmy nad efektami przywiezionymi ze szkół, po odbytych debatach wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Zastanawialiśmy się nad stanem współpracy w naszej szkole: jaka jest?, co w niej cenimy?, a co moglibyśmy zmienić? Nie zabrakło również marzeń o idealnej szkole. Wszystkie pomysły zapisywaliśmy na planszach, aby pochwalić się nimi z całą społecznością szkolną przed II warsztatem. Każdy w szkole mógł zapoznać się z efektami naszej pracy i dopisać swoje pomysły w formie „gadającej ściany”.

II warsztat odbył się 30.05.2014 i poświęcony był tworzeniu SPAW, czyli Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy. Znajdą się w nim działania, angażujące uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej pracy. Na napisanie i zaakceptowanie programu dano nam czas do 15 września. Jednym z ważnych przedsięwzięć będzie zaplanowana na 23.06.2014 „Noc Świętojańska”- festyn dla uczniów gimnazjów i Ekonomika oraz ich rodzin, połączony z dyskoteką.

Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu w różne rodzaje aktywności, współpraca całej społeczności będzie się rozwijać oraz stanie się przyjemna i pożyteczna.

Magdalena Przybylska

Licznik wizyt

Today202
Yesterday210
Week202
Month4849
All609691

Currently are 35 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012