Artykuły

Finał projektu „Młody Obywatel”

W dniu 13.06.2013 r. w ramach projektu „Młody Obywatel”  odbyły się gry miejskie, w których uczestniczyły klasy 1 LO i 2 Ta. Gry miejskie były podsumowaniem projektu. W czasie gier miejskich młodzież była podzielona na kilka grup i każda grupa miała do wykonania kilka zadań np. spotkała się z sekretarzem miasta, wicestarostą kolskim, wójtem i innymi urzędnikami, przeprowadzała sondaże,  a także musiała stworzyć młodzieżowe logo i hasło miasta. Na zakończenie każda grupa przygotowała własną prezentację z wykonania zadań. Gry miejskie to forma zabawy, dzięki, której młodzież poznawała swoje miasto, jego instytucje i  zasoby. W ramach projektu młodzież postanowiła podjąć współpracę z Domem Pomocy Społecznej przy ul. Poniatowskiego oraz napisała petycję do Burmistrza i Rady Miasta w sprawie budowy skateparku.  Petycja została wręczona burmistrzowi na spotkaniu w dniu 16.06.2014 r. Burmistrz popiera naszą inicjatywę i petycję przekaże też Radzie Miasta. Młodzież postanowiła monitorować budowę skateparku.

W Domu Pomocy Społecznej młodzież pomagała osobom starszym w codziennych czynnościach, rozmawiała z nimi, chodziła na spacery, dotrzymywała towarzystwa.

PREZENTACJA

Projekt „Młody Obywatel”  jest nadzorowany przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego założoną przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom jak ważny jest kapitał społeczny i zaangażowanie ich w rozwój swojej społeczności lokalnej.

W ramach projektu młodzież wychodziła w teren, poznawała swoje miasto, przeprowadzała wywiady,  uczyła się zasady współpracy oraz uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Pana Adama Markuszewskiego – trenera projektu „Młody Obywatel”.  Po zapoznaniu się ze swoją społecznością lokalną młodzież postanowiła podjąć konkretne działania czyli podjąć współpracę z Domem Pomocy Społecznej przy ul. Poniatowskiego i zebrać  podpisy pod budowę skateparku, którą wręczyła Burmistrzowi.

Agnieszka Maciejewska

Licznik wizyt

Today211
Yesterday210
Week211
Month4858
All609700

Currently are 37 guests and no members online

Modified by Graph-Site-Net 2012