Artykuły

Włącz się. Młodzi i media w roku szkolnym 2014/2015

Program realizowany jest we współpracy z Fundacją Evens przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i trwa od października 2014 roku do 30 czerwca 2015 roku.

Uczniowie biorący udział w projekcie: Barbara Łazarczyk, Marta Wiśniewska, Karolina Trafna, Aleksandra Morawska z klasy 2 LO, Julia Łucka, Nikola Kaźmierczak, Marta Kamyszek z klasy 1TOT, Liza Pietrzak, Natalia Ossowska, Klaudia Próchnicka z klasy 1LOA.

Utrwaleniem naszych działań zajmą się Natalia Olczak i Aleksandra Wojciechowska z klasy 1TOT.

W tej edycji w ramach zajęć z edukacji medialnej, uczniowie pod opieką Moniki Dudek przygotują kampanię społeczną. Młodzież wspólnie wybierze temat kampanii, a także opracuje strategie działań.

Uczniowie ZSEA w ramach projektu będą uczestniczyć w cyklu zajęć o mediach z wykorzystaniem materiałów dostępnych na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Lekcje poświęcone będą także bezpieczeństwu i ochronie prywatności w sieci, cyberprzemocy, aktach nienawiści w internecie oraz manipulacji w reklamie i przekazach medialnych.

Młodzież nauczy się wykorzystania środków używanych przy produkcji reklam do celów społecznych, a poprzez planowanie działań i przyjęcie odpowiedzialności za swoje zadania i korzystanie z narzędzi TIK, będą potrafili sprawniej zarządzać swoim czasem.

Przygotowanie kampanii społecznej to zaproszenie młodych ludzi do zaangażowania w działania społeczne. Praca nad kampanią poszerza kompetencje medialne, informacyjne, informatyczne oraz interpersonalne uczniów. Młodzież uczy się, jak pracować z informacją, kreatywnie korzystać z mediów, nawiązywać dobre relacje z innymi organizacjami czy lokalnymi mediami oraz angażuje się w działania społeczne.

Szkolny koordynator projektu: Monika Dudek

Witajcie!

Kolejny etap zmagań z projektem „Włącz się. Młodzi i media” za nami. Uczestnicy naszego projektu jak zwykle mile mnie zaskoczyli, tworząc swojego bloga na stronie CEO http://blogiceo.nq.pl/medialniegenialnie/. Dzięki Klaudii Próchnickiej, możemy zmagać się z codziennymi problemami naszej szkoły, ponieważ stworzyła na tej stronie dla wszystkich kącik ZSEA. Przyciąga nie tylko ciekawa grafika, ale oczywiście obsada Ekonoma. Znajdziecie tam profile uczestników projektu oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez swoje koleżanki. więcej...