Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych
im. St. i Wł. Grabskich

,,Podróżować to żyć’’

Hans Christian Andersen

W dniach 17-19 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Kotliny Jeleniogórskiej i Wrocławia.

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki spacerowali po Szklarskiej Porębie, a następnie udali się nad Wodospad Kamieńczyk, który jest drugim co do wielkości wodospadem w Polsce. Następnie uczniowie przejechali do Sobieszowa, aby zwiedzić ruiny zamku Chojnik. Aby dotrzeć pod mury warowni uczniowie musieli podążać leśnym ścieżkami zamkowego wzgórza. Nagrodą były cudowne widoki z zamkowej wieży, z której widać m.in. Karkonosze, Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie i Rudawy Janowickie. Wieczorem uczestnicy wycieczki dotarli do Karpacza.

Następnego dnia młodzi ludzie obejrzeli „Skarby Ziemi JUNA”. To wystawa zlokalizowana w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu. Znajduje się tam bogaty zbiór minerałów i kamieni szlachetnych. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzali Świątynię Wang, jeden z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce. Po zakończonym zwiedzaniu szlakiem Świątynia Wang uczniowie dotarli do Samotni. W czasie wędrówki ćwiczyli siłę swojego charakteru, gdyż pogoda nie rozpieszczała, ale mimo to dotarli do celu.

Ostatniego dnia młodzi ludzie udali się do Wrocławia, gdzie spacerując po Rynku i Ostrowie Tumskim, mogli podziwiać ich piękno. Ostatnim punktem wycieczki był wjazd na 49 piętro Sky Tower, gdzie uczniowie mogli zachwycać się panoramą Wrocławia.

Magdalena Jankowska

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 

 

Przekierowanie na stronę TikTokPrzekierowanie na stronę TikTok