Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych
im. St. i Wł. Grabskich

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole zaprasza lokalnych przedsiębiorców  do włączenia się, w dniach 13 – 17 listopada 2023 roku, w spotkania w ramach projektu „Otwarta firma - biznes przy tablicy” realizowanego z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Otwarta firma – biznes przy tablicy to program przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych, wspierający nauczyciela przy realizacji zadań związanych z kształtowaniem przedsiębiorczych postaw uczniów. W latach 2008-2022 program Otwarta firma realizowało 875 842 uczniów.

Państwa zadaniem, jako wolontariuszy, będzie udział w spotkaniu z uczniami w szkole i zapoznanie ich z problematyką związaną z jednym z tematów: finanse, konsument, marketing firmy, własna firma, pracownik i pracodawca, etyczny biznes.

Wolontariusz może:

  • pomóc w przekazywaniu wiedzy, zgodnej z aktualnym stanem prawnym,
  • przybliżyć zasady funkcjonowania firmy, bądź instytucji w obecnej sytuacji gospodarczej,
  • zaprezentować doświadczenia i przemyślenia dotyczące swojej drogi zawodowej i edukacyjnej,
  • stworzyć uczniom możliwości do zadawania pytań dotyczących biznesu i finansów,
  • motywować do podejmowania wyzwań edukacyjnych,
  • stworzyć szansę na konfrontację wiedzy uczniów z doświadczeniami praktyków biznesu.

Szczegółowe informacje i materiały wolontariuszom przekazuje szkolny koordynator projektu - Katarzyna Krzymińska, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i uczestnictwa w projekcie.

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook