Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych
im. St. i Wł. Grabskich

Dnia 06 maja 2024 roku rozpoczęły się praktyki zawodowe uczniów 3 klasy technikum organizacji turystyki. Uczniowie odbywali praktyki w różnych firmach związanych z branżą turystyczną m.in. na promach Unity Line, w hotelu Mercure w Poznaniu, w Hotelu Bohema Boutique Spa w Bydgoszczy, w hotelu Kyriad Karkonosze w Wojcieszycach, w hotelu Mazurek w Kole oraz w gospodarstwach agroturystycznych przez okres miesiąca, do 31 maja 2024 roku. Celem praktyk było zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych, poznawanie realiów pracy w sektorze turystycznym oraz rozwijanie kompetencji interpersonalnych i organizacyjnych.

Podczas praktyk uczniowie mieli okazję uczestniczyć w codziennych obowiązkach firm partnerskich, zdobywać doświadczenie w obszarach takich jak obsługa klienta, planowanie tras turystycznych, organizacja wydarzeń turystycznych czy promocja ofert turystycznych. Praktykanci obserwowali pracę specjalistów z branży turystycznej i zdobywali wiedzę praktyczną, która będzie przydatna w ich przyszłej karierze zawodowej.

Praktyki zawodowe są ważnym elementem kształcenia praktycznego uczniów technikum organizacji turystyki i stanowią doskonałą okazję do połączenia teorii z praktyką. Wierzymy, że praktyki przyczynią się do lepszego przygotowania uczniów do pracy w branży turystycznej oraz pozwolą im lepiej zrozumieć specyfikę i wymagania tego sektora.

Przekierowanie na stronę TikTokPrzekierowanie na stronę TikTok