Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych
im. St. i Wł. Grabskich

We wtorek 28 maja 2024 roku uczniowie biorący udział w mobilności w ramach projektu „Ekonomik zdobywa Europę” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) uczestniczyli w szkoleniach organizacyjno-pedagogicznych.

W ich trakcie młodzież mogła dowiedzieć się więcej na temat Funduszy Europejskich oraz Unii Europejskiej. Ponadto uczniowie zapoznali się z zasadami obowiązującymi w czasie ich pobytu we Włoszech oraz Hiszpanii. Przedstawione zostały zasady finansowania ich uczestnictwa w projekcie, program praktyk oraz propozycje spędzania czasu wolnego. Młodzież otrzymała informacje dotyczące lotu, podróży, bagażu oraz miejsc zakwaterowania. Uczestnicy projektu rozmawiali również na temat swoich oczekiwań dotyczących praktyk za granicą, jak również samego projektu czy wizyty w Saragossie i Reggio Emilia.

Spotkania zakończyły się quizami na aplikacji Kahoot. Każda z grup odpowiadała na pytania dotyczące odwiedzanego kraju. Zwyciężczynie - Julia Kmieć z grupy hiszpańskiej oraz Nikola Tomaszewska, otrzymały pamiątkowe kubki.

Przekierowanie na stronę TikTokPrzekierowanie na stronę TikTok